Bodrumas Turkija Keliones Coral Travel Lithuania
BODRUM
Veemeelelahutusfännide paradiis

Отдых в Бодруме

Egeuse mere rannik on üks maalilisemaid paiku. Bodrum asub kuulsa iidse linna Halikarnassuse varemetel. Bodrumit peetakse piirkonna kauneimaks kuurordiks. Palju päikeselisi päevi aastas, võluvad rannad ja sinine meri, hästi arenenud hotelliinfrastruktuur, kaunis sadam ja linna kohal kõrguv kuulus loss meelitavad turiste kogu maailmast.


Puhkus Bodrumis

Türgi selles osas asuvad valgete majadega orud,  kinniste randadega kivised lahesopid, soe türkiissinine meri ja iidne ajalugu. Kui lähete esimest korda Bodrumi, peaksite kindlasti veetma aega ka linnas endas. Kindlasti tasub külastada Püha Peetruse lossi, mis on linna nägu, ja arheoloogiamuuseumi, samuti valgest marmorist mausoleumi (Mausolus ja tema naine Artemisia) varemeid, mida peeti kunagi seitsme maailmaime hulka kuuluvaks. Teie tähelepanu väärib mäenõlva rajatud amfiteater, kust avaneb võluv vaade linnale. Väidetavalt mahutab see korraga kuni 12 000 vaatajat. Linnas endas keeb elu. Palju restorane, kus pakutakse värskeid mereande, karaokeklubisid ja erineva muusikastiiliga baare. Linna on nimetatud Türgi ööelu pealinnaks, kus peod ei lõpe kunagi. Bodrumis on ka üks suuremaid jahisadamaid Egeuse mere rannikul, kus saate tellida kruiisi ümber Kreeka saarte  Kosit või Rhode Island ja otsida kreeklaste elurõõmu  kefi. Veespordihuvilised leiavad laia valiku tegevusi ning neile, kes otsivad muid veetegevusi, soovitame külastada Dedemna veeparki, mis asub linnast vaid 5 miili kaugusel ja pakub oma külastajatele sõitu  mässaval jõel, lainetavaid basseine ja veeliumägesid.

Bodrum 2021

Lummavas Bodrumi piirkonnas oleme kõigi külaliste kõige keerukamate soovide rahuldamiseks kokku pannud 3 - 5  tärniga hotellide laia valiku, samuti pakume mitmesuguseid toitlustamise tüüpe.
Bodrum - kaart
Static.weather
Bodrum
Static.Current_weather
18/06/2024
clear sky

Static.sunrise : 05:50:31
Static.sunset : 20:32:42

Static.temperature
35oC
19/06/2024
Static.Wednesday
clear sky

Static.temperature

Static.day
29oC

Static.night
26oC
20/06/2024
Static.Thursday
light rain

Static.temperature

Static.day
28oC

Static.night
25oC
21/06/2024
Static.Friday
clear sky

Static.temperature

Static.day
27oC

Static.night
26oC
22/06/2024
Static.Saturday
clear sky

Static.temperature

Static.day
27oC

Static.night
24oC
23/06/2024
Static.Sunday
light rain

Static.temperature

Static.day
27oC

Static.night
24oC

Kasulik teave

  • Aeg: erinevus Eesti ajast 1 tund (talvel), suvel on sama aeg
  • Viisa: Türgi piiri ületamiseks on vajalik kehtiv pass (peab kehtima vähemalt 6 kuud alates Eestisse naasmise kuupäevast) 
  • Lennuaeg Eestist: umbes 4 tundi
  • Keel: türgi keel, kuid kuurordipiirkondades saate suhelda ka inglise ja vene keeles
  • Valuuta: Kohalik valuuta on Türgi liir. Tasub kaasa võtta ka dollareid ja eurosid, kuna tavaliselt saab maksta ka nendes valuutades
  • Religioon: Türgi on ametlikult ilmalik riik, kuid 99% elanikest tunnistab islamit.
  • Pealinn: Ankara, kuid suurim linn on Istanbul (ligi 12 miljonit elanikku)
  • Kliima: siin valitseb vahemereline kliima. Bodrumis ei tasu puhata ainult suvekuudel, vaid ka kevadel või varasügisel. Kuurordihooaeg algab mais, kõige soojemad kuud on juuli ja august, mil termomeeter ületab 32 kraadi. Kuid te ei tohiks muretseda, kuna madala õhuniiskuse tõttu on siin palavust palju kergem taluda kui Leedus. 

Bodrumi piirkonnad

Bitez on üks Bodrumi piirkondadest, mis kujutab endast maalilist lahte, mida ümbritsevad mandariini-, männi- ja oliivisalud. Ranna ääres asuvad hotellid on peamiselt orienteeritud lastega peredele. Akyarlar on väike mereäärne küla, mis asub Bodrumi poolsaarel, linnast umbes 30 km kaugusel. Külas valitseb sõbralik ja rahulik õhkkond, seal on hubased tavernid ja restoranid, kus pakutakse maitsvaid värskeid kalaroogi ja mereande. Akyarlaris puhates tasub teha jalutuskäik lähedal asuva lahe juurde, kus muinasajal õitses Terjerite linn. Üks populaarsemaid turismikuurorte on mere ääres asuv Turgutreis, mis on kuulus oma liivaranna poolest. Siin saate puhata ka kohalikes tavernides, osta poodidest suveniire ja lõbutseda diskoteekides. Siit saate praamiga sõita Datçasse, Didimi, Kuşadasi, Marmarisse või Fethiye piirkonda. Ja Yalikavakist leiate pikad liiva- ja kruusarannad, poolsaare suurima turu ning kaubanduskeskuse, kus on palju kohvikuid ja taverne. Bodrumist 8 km kaugusel asuv Torba on nagu oaas, kus tänavate ääres on väike hubane rand, kauplused ja tavernid.
Soovitatud pakkumised
Aktualna oferta dostępna u naszego Konsultanta!
Oddzwonimy w 28 sekund!
lub Sprawdź nasze najlepsze oferty